Vabilo na 90-letnico AK Celje

Iz Aerokluba Celje, ki ta konec tedna delovno proslavlja 90 let delovanja, je prišlo vabilo na letalski dogodek, ki ga bodo organizirali v soboto, 8. septembra 2018.

 

Vrata novega hangarja so še zaprta, v soboto pa jih bodo odprli tudi za obiskovalce.

“Zdravo! Na športnem letališču v Levcu bomo v soboto 8. septembra obeležili 90 letnico Aerokluba Celje. Čeprav vremenska napoved ni najboljša, smo se odločili, da prireditev izpeljemo. Zbrali se bomo člani kluba in poskrbeli za bogato letalsko dejavnost. Vsem obiskovalcem in ljubiteljem letenja bomo ponudili možnost letenja z jadralnimi letali na vitlo in uvodne lete nad Celjem in okolico z motornimi letali. V dopoldanskem in popoldanskem času bomo pripravili tudi enourni letalski program, kjer bodo naši člani predstavili posamezne dejavnosti in letala. Z letenjem pričnemo ob 10. uri in upamo, da četudi bodo kakšne plohe, bomo leteli do večera. V prostorih aerokluba bo ob 16. uri otvoritev razstave o zgodovini Aerokluba Celje, ki so jo pripravili naši člani pod mentorstvom bivšega upravnika Petra Karnerja. Povedal je, da se je s tokratno razstavo osredotočil na dogodke in ne na osebe, ki so krojile našo zgodovino, le te bomo pa obravnavali v posebni izdaji jubilejne knjižice. Ob 17. uri bomo nadaljevali z glavnim programom – prikaz letenja s klubskimi letali in prihod policijskega helikopterja z našo članico Tanjo, prelet vojaškega letala, ki ga bo pilotiral prav tako naš član. Za konec pa – kot desert – prelet Petra Podlunška, najuspešnejšega akrobatskega pilota Slovenije, ki je nastopal v svetovnem prvenstvu Red Bull Air Race. V letih 2014 in 2015 se je uspešno kalil v pokalu Challenger, leta 2016 pa je postal del elitnega razreda Master.”