AK ALC Lesce
Sob, 24.Jun.17, 09:40 *
Dobrodošli, Gost. Prosimo prijavite se ali pa se registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Novice:

Domov   Pomoč Išči Vpis Prijavi Se  
Strani: [1] 2
  Natisni  
Avtor Tema: Skupščina AK ALC!  (Prebrano 16730 krat)
Andrej Kolar
Administrator
Sr. Member
Odjavljen/a Odjavljen/a

Sporočil: 313

Poglej Profil WWW
« : Sre, 13.Dec.06, 00:09 »

Upravni odbor je na seji dne 8. 12. 2006 med drugim sprejel tudi sklep o SKLICU SKUPŠČINE AK ALC, ki bo 23. 12. 2006.

Dnevni red skupščine:

1. Sprememba statuta AK ALC
2. Volitve v organe upravljanja AK ALC
3. Ustanovitev skupine za spremembo statuta AK ALC

Pod 1.: Upravni odbor predlaga, da vsaka sekcija sama izvoli svoj ODBOR SEKCIJE, skupščina AK pa izvoli SKUPNE ORGANE kluba. Tako boste člani kluba najprej volili kot člani sekcij (zgoraj naštetih), katerih ste, nato pa še vsi skupaj skupne organe kluba.

Pod 2.: Ker je naš sedanji predsednik Lojze Peterle zaradi kandidature za predsednika države polno zaseden, ne more več opravljati funkcije predsednika kluba. Poleg tega tudi Gorazd Brelih in Dare Svetina odstopata s položajev predsednikov sekcij. Zato se je UO odločil, da se na skupščini izvede volitve vseh organov na novo.

PROSIMO, DA PREDLAGATE KANDIDATE NA info@alc.si .

Pod 3.: Zaradi nove zakonodaje na področju društev je treba spremeniti tudi statut AK ALC. Upravni odbor meni, da je to delo za posebno skupino treh članov, ki bo v roku enega leta pripravila in uskladila statut z novo zakonodajo ter predlogi članov.

Kraj skupščine bo objavljen naknadno, kakor tudi natančen opis sprememb statuta. Kandidacijske liste bodo objavljene na forumu naše spletne strani www.alc.si , kjer naj poteka tudi debata.

PO SKUPŠČINI JE NOVOLETNA ZABAVA V BRUNARICI!

UO ALC z dne 8. 12. 2006 (Peterle, Jovan, Kolar, Brelih, Finžgar)
Zapisan
Andrej Kolar
Administrator
Sr. Member
Odjavljen/a Odjavljen/a

Poglej Profil WWW
« Odgovori #1 : Sre, 20.Dec.06, 01:46 »

Skupščina bo 23.12.2006 na Srednji gostinski in turistični šoli v Radovljici ob 16:30!

Naslov je Kranjska c. 24, 4240 Radovljica.

Nekateri ste tam že bili decembra 2003. Pot do šole je zelo enostavna. Iz smeri Kranja ali Jesenic zaviješ z magistralne ceste na izvozu Radovljica. Po glavni ulici se pelješ mimo osnovne šole po klancu navzdol proti avtobusni postaji Radovljica. Na križišču, v katerem se levo zavije proti Policijski postaji, desno pa je pizzeria Matiček je veliko parkirnih prostorov. Najbolje je, da pustiš avtomobil tam. Šola se nahaja na ulici, ki se začne pri Pizzeriji Matiček in gre proti zahodu. To je velika nova šola, v kateri odbojkarji igrajo tekme za državno prvenstvo. http://www.sgtsr.si/ (na sliki označena z rdečo piko)

Se vidimo v soboto.

Predlagajte člane odborov!
Zapisan
Tine Černe
Newbie
*
Odjavljen/a Odjavljen/a

Sporočil: 13

Poglej Profil
« Odgovori #2 : Sre, 20.Dec.06, 20:07 »

Lp vsem    Smeško
Prvo pozdravljam nove pridobitve na spletni strani - in seveda hvala avtorju-jem

Lepo, da se je sklicala skupščina, saj je bil že čas.
Za odbore po sekcijah bi predlagal, da se izbere člane raznih profilov, če je to mogoče.
Profili naj bi bili :
       1. stroka po letenju -   učitelji
       2. vzdrževanje -          mehaniki, samograditelji, kontrolorji gradnje...
       3. ekonomija  -           ekonomisti, finačniki, osebe ki znajo pridobiti razna sredstva   
                                      oziroma, ki se spoznajo na trženje

Prav tako bi predlagal , da imamo vsaj dva podpredsednika.
letos se je to pokazalo, da smo bili kar nekaj časa (pol leta)brez obeh- predsednika in podpredsednika.   Zavija z očmi
Tako velikega kluba kot je ALC se ne da voditi preko telefona!

Rabimo ekipo ki se bo znala pogajati in doreči stvari na relaciji ALC- JGZ- občina.   Cool
Mislim, da stvari okoli delitve še zmerom niso dorečene.

Malo razmislimo do sobote
pa
LP     Širok Nasmeh
Tine Černe
Zapisan
Dejan Vujič
Full Member
Odjavljen/a Odjavljen/a

Sporočil: 229

Poglej Profil
« Odgovori #3 : Čet, 21.Dec.06, 03:18 »

Tine,

strinjam se s tvojimi stališči. Še zlasti se mi zdi pomembno tisto glede pogajalske skupine za dokončanje procesa delitve premoženja in odnosov med AK in JGZ.
Proces je bil nekoč startan, prvi približek je bil po mojem mnenju v obliki začasnega dogovora dober, vendar je stvar kar zamrla. Dlje kot se oddaljujemo, večje so kršitve tega dogovora in zmanjšuje se pomen tistega, kar je že bilo dogovorjeno.

Glede odborov sekcij pa tudi ostalih funkcionarjev je zelo pomembno izbrati člane, ki se bodo zavedali in zavezali, da bodo v svojem mandatu intenzivno delali v dobrobit razvoja sekcije in celotnega kluba in jim ne bo težko za to porabiti veliko svojega prostega časa.

Mogoče se motim, ampak rečeno je bilo, da bodo tu nekje objavljene kandidacijske liste oziroma prvi predlogi?

Lep dan

Dejan

Zapisan
Tine Černe
Newbie
*
Odjavljen/a Odjavljen/a

Sporočil: 13

Poglej Profil
« Odgovori #4 : Čet, 21.Dec.06, 07:35 »

Kandidacijska lista
Včeraj sem dobil obvestilo za skupščino po mejlu od Jovana
na njej je tudi lista.
Kolikor sem se zgovarjal z nekaterimi člni tega še niso prejeli.

Verjetno bi jo bilo dobro objaviti tudi na forumu

Lp
Tine
Zapisan
Andrej Kolar
Administrator
Sr. Member
Odjavljen/a Odjavljen/a

Poglej Profil WWW
« Odgovori #5 : Čet, 21.Dec.06, 17:27 »

Res je. Tule je trenutna lista kandidatov:

Predsednik:
Janez Jovan

Podpredsednik:
Andrej Kolar
Andrej Zupan

Nadzorni svet:
Irena Vidovič
Blaž Kuhar
Vesna Stergar

Disciplinska Komisija:
Gašper Finžgar
MS: Janez Polenec
JS: Štefan Žargi
Mod: Uroš Šoštarič

Odbor motorne sekcije:
Predsednik: Rok Celar
Predsednik: Andrej Zupan
Polenec Janez
Blaž Kuhar
Valentin Zupan
Janez Jovan

Odbor jadralne sekcije:
Predsednik: Andrej Kolar
Tone Čerin
Vesna Stergar
Klemen Koselj
Štefan Žargi
Primož Kolar
Boris Žorž
Tanja Pristavec
Edo Šifrar
Marko Celar
Boštjan Oblak
Ivo Zupan

Odbor modelarske sekcije:
Predsednik: Pavel Perhavc
Uroš Šoštarič
Pavel Ahčin
Samo Trpin
Rupert Cundrič

Odbor padalske sekcije
Predsednik: Uroš Ban
Drago Bunčič
Senad Salkič
Irena Avbelj
Matej Bečan
Jurij Kozjek
Roman Karun
Matjaž Pristavec

Je (že) obsežnejša kot je bila tista v email-u.
« Zadnja Sprememba: Čet, 21.Dec.06, 23:26 Andrej Kolar » Zapisan
Klemen Koselj
Newbie
*
Odjavljen/a Odjavljen/a

Sporočil: 48

Poglej Profil
« Odgovori #6 : Tor, 26.Dec.06, 11:33 »

Živjo!

Žal sem zamudil precejšen del skupščine in tako še vedno sestavljam koščke. Nekako sem uspel ugotoviti, da skupščine zaradi nesklepčnosti ni bilo mogoče izpeljati. Razumel sem tudi poročila sekcij. Nisem pa razumel kaj se dogaja s skupino članov zbranih okrog Toma Poljanca. Mi lahko prosim kdo pove kaj več o vsem skupaj? Kaj se dogaja? Kakšne so njihove želje/zahteve/vizija? ...

V naprej hvala.

Lp,
Klemen.
Zapisan
Milan Korbar
Full Member
Odjavljen/a Odjavljen/a

Sporočil: 215

Poglej Profil
« Odgovori #7 : Tor, 26.Dec.06, 16:38 »

Klemen, jaz sem prišal pravočasno. Vprašanja, ki ga ti postavljaš si pa tudi
sam ne znam čisto razložiti. Pač uradno nismo izvedeli nič več kot to, da je
omenjena skupina imela s sabo odvetnika. Zakaj neki?
Upam, da se oglasi kdo, ki ve kaj več.

Lp
Milan
Zapisan
Matjaž Zupan
Administrator
Sr. Member
Odjavljen/a Odjavljen/a

Sporočil: 382

Poglej Profil
« Odgovori #8 : Tor, 26.Dec.06, 18:43 »

Ta odvetnik je (kolikor se spomnim) v glavnem govoril o novem zakonu o društvih, ki naj ga AK ALC še ne bi izvajal.
Je pa najbrž vsem jasno, da ni prišel pridigat o zakonodaji. Natančnejših informacij o tem, kaj skupina, ki jo zastopa, želi doseči, pa nimam.
Zapisan
Dejan Vujič
Full Member
Odjavljen/a Odjavljen/a

Poglej Profil
« Odgovori #9 : Tor, 26.Dec.06, 22:57 »

Mislim, da je zapisnik pretekle skupščine v pripravi in bo kmalu tu gor. Ker pa se je debata očitno že pričela, nekaj ocvirkov:

skupina, recimo ji kar "SKUPINA", osebno sem jo glede na moje videnje vsega skupaj, drugače poimenoval, pa bom zaenkrat to raje zadržal zase, je za skupščino pripravila precej dodelan scenarij. Scenarij je bil verjetno dodelan na "skrivnem" sestanku v četrtek, 21.12, v pizzeriji Gala, na katerega je Tomo vabil izbrane člane in morebitne simpatizerje. Nekateri teh povabljenih članov so bili kljub povabilu in prisotnosti precej zvesti AK in so o vsebini in namerah obvestili tudi člane sedanjega vodstva AK. Glavni namen angažiranja odvetnika Stareta je bil z navajanji odstopanj in problemov v zvezi trenutne neusklajenosti našega AK z določili novega Zakona o društvih na skupščini, pa z navajanjem narejenih napak v delu vodstva  le-to zminirati in izposlovati nezaupnico sedanjemu vodstvu AK, nato pa na nek način vzpostaviti vodstvo po svoji meri. Kot korak v tej smeri vidim med drugim tudi kandidaturo Zupan Andreja za podpredsednika AK in za vodjo motorne sekcije. Andrej je sicer čisto OK dečko in njega smatram za zavedenega v SKUPINI.

Verjamem, da je bilo kar nekaj članov zavedenih in da v bistvu nimajo kakšnih skritih namenov. Zanimiv pristop je tudi nabiranje simpatizerjev SKUPINE po telefonu, v zadnjih dveh dneh, pa tudi v zadnjih urah pred skupščino, s prošnjo, naj se glasuje za njihovo stvar, brez podrobne obrazložitve.
Glavni del SKUPINE pa zasleduje predvsem svoje individualne interese, ki pa jih jasno iz higienskih razlogov niso mogli niti jih bodo mogli kadarkoli objaviti pred celotno klubsko člansko javnostjo.
Tega ne pričakujmo od njih.

Na skupščini so bila namesto tega s strani odvetnika izpostavljeni dvomi glede odstopanj in kršenj delovanja AK od določil novega Zakona o društvih, pa dvomi v pravilnost glasovanja, pa zahteve po revizijskih poročilih s strani Nataše Marzidovšek, pa Tomotovi očitki, da AK ni naredil nič ob JGZ-jevi prodaji v preteklosti težko prisluženih letal....
Če je kogarkoli od članov SKUPINE skrbelo karkoli od navedenih problemov in pomislekov v zvezi s klubsko dejavnostjo, statusom, statutom, Zakonom o društvih, pridobitno dejavnostjo kluba, revizijskimi poročili itd, itd,.... se to naredi na normalen članski način: s pogovorom z veljavno funkcionarsko strukturo, kadarkoli v preteklih treh letih, pa tudi na skupščini v svojem imenu, vsekakor pa ne v kontekstu lobiranja in sklicevanja skrivnih sestankov, na pobudo posameznega jeznega ali užaljenega člana. Tudi se ne pride na skupščino z advokatom, pač pa mogoče v svojem imenu s pobudami, idejami, tudi s to npr., da bi bilo mogoče v nadaljevanju pametno najeti oziroma poiskati odvetniško pomoč.
Nihče kdajkoli prej ni prišel z nobeno skrbjo, idejo, pomočjo, kritiko…, pa čeprav so bili nekateri člani SKUPINE celo imenovani v dosedanjem mandatu, da prav za določene navedene probleme skrbijo oziroma so bili za to zadolženi.
Moje mnenje je, da je v ozadju vsake izražene "skrbi" oziroma očitka, individualen interes posameznih zagretejših članov SKUPINE.
Recimo bobu bob!!!

Skrajno nemoralno in nehigiensko se mi zdi, da so nekateri glavni akterji SKUPINE na področju članskega dela totalno neaktivni že najmanj 10 let. Nekaterih, ne vseh, da ne bo pomote, ni bilo blizu štarta, delovnih akcij, hangarja, klubskih letal, rinčka…. že zelooooooooo dolgo, kot sem rekel, najmanj desetletje.
In ti ljudje si upajo kritizirati in napadati sedanje vodstvo AK, ki je preživelo peklensko delovna tri leta od osamosvojitve AK pa do danes, ljudi, ki se vsakodnevno ukvarjajo in rešujejo probleme kluba kot da gre za njihovo lastno eksistenco. Poleg Milana Jukiča bi morali na skupščini izpostaviti tudi delo Jovana, Cikota, pa Irene in še koga in jim izreči glasno priznanje. Jasno je, da kdor dela, greši. Več kot dela, bolj kot je obremenjen, več je tudi možnih napak ali pa je enostavno preveč dela za maloštevilne, ki so pripravljeni delati.
Nihče od članov SKUPINE ni nikoli prišel blizu in poskusil prevzeti vsaj delček tega bremena.
Zato so način nastopa na skupščini in priprave pred njo v mojih očeh nekaj zelo sramotnega, tudi nizkotnega.

Zelo zanimivo, da se je ta frontalni val obsodb in očitkov, ter celotna kampanja intenzivirala le kratek čas po odločitvah občinskih svetnikov o prepovedi akro letenja, pa predvsem po odločitvi UO JGZ, da prekine pogodbo o hangariranju Tomotovih letal zaradi kršenja vseh dogovorov o letenju z njegove strani.
Zanimivo je tudi, da je pred kratkim isti odvetnik menda tudi poskušal posredovati pri predsedniku UO JGZ ob odločitvi o prekinitvi pogodbe s Tomom.

Videli smo tudi, da je večji del prisotnih na skupščini na zabavo v klubsko brunarico prišel, razen dveh ali treh izjem pa so člani SKUPINE zabavo složno bojkotirali... Mogoče so imeli debriefing pri odvetniku, mogoče pa so se spet zbrali v Gali…. Škoda, določene ljudi, sem osebno pogrešal. Vendar zabava zato ni bila nič slabša, šotor in brunarica sta bili polni veselih članov.

Vsekakor je bilo celotno dogajanje ta dan del scenarija posameznikov, za katerega pa bodo morali nositi svojo moralno odgovornost pred večino članstva vsi pridruženi...
Seveda ima vsak možnost, da se iz tega položaja izvleče in mislim, da ga ni zdravega člana, ki ne bi sprejel "zmoto" kolega brez nadaljnjega obsojanja.

Osebno sem prepričan, da je AK ALC s svojimi človeškimi potenciali zmožen družno premagati vsak, še tako velik problem. Samo skupaj moramo stopiti, se zavedati pomena in dolžnosti nas članov, pa bo vsaka naloga izvedljiva in vsak problem rešljiv. Nič od tistega, kar je izpostavil odvetnik ali kdorkoli drug, pa ni nerešljivo ali neizvedljivo.
Osebno smatram, da je članstvo v tako starem in tradicionalnem združenju predvsem velika čast in nekaj izjemnega v življenju, ne pa predvsem in prvenstveno sredstvo za doseganje svojih individualnih ciljev, ki ga bo član poteptal in zavrgel takoj, ko mu nekaj ne bo šlo na roko.
Zapisan
Andrej Kolar
Administrator
Sr. Member
Odjavljen/a Odjavljen/a

Poglej Profil WWW
« Odgovori #10 : Sre, 27.Dec.06, 00:13 »

Osebno me zelo zanima kaj si želi skupina doseči. Zanima me zakaj je bila potrebna tajnost pri pripravi na skupščino in zakaj lobiranje začetnikov, če je res, da jih zanima samo sprememba statuta. Le-ta je bila na dnevnem redu pod zadnjo (poleg volitev edino osrednjo) točko dnevnega reda in jo bomo vsekakor morali izpeljati na naslednji skupščini. S konstruktivnim pogovorom pred skupščino bi imeli pripravljeno gradivo in bi bili bližje cilju.

Osebno mislim, da je v "skupini" večina članov, ki želijo aeroklubu samo dobro. Zato jih prosim, da se nam pridružijo pri tem pogovoru in da skupaj razčistimo nejasnosti.

Zapisnik našega "sestanka" je tule:
http://www.smotthers.info/alc.si/forum/index.php?topic=14
Zapisan
Janez Jovan
Newbie
*
Odjavljen/a Odjavljen/a

Sporočil: 12

Poglej Profil
« Odgovori #11 : Sre, 27.Dec.06, 22:45 »

Spoštovani!

Sedaj, ko je preteklo nekaj časa od neuspele skupščine, bi se oglasil in povedal nekaj besed. Upam, da čim več članov bere ta sporočila.
Najprej se pridružujem mnenju Dejana, da je vabljenje odvetnika na skupščino sramotno. Pričakujem, da bodo konstruktivni člani znali vnaprej zagovarjati svoje interese sami in da na naslednji skupščini ne bomo imeli med nami odvetnikov.

Vabim še enkrat vse, KANDIDIRAJTE svoje kandidate za predsednika, le-ti pa naj pripravijo program, ki bo vseboval vsaj:
- sprememba cen letenja (zaveza članom) in izračun cene
- predviden nalet (zaveza) in predvidene spodbude, da se plan izpolni
- prioritete kluba (ali je to  šola, ali je to vrhunski šport itd...)
- ali bo nekdo (predsednik, direktor) zaposlen oz. pogodbeno plačan in kakšna bi bila prava mesečna neto plača ter skupna postavka in od kod bo denar
- ali bo zaposlen računovodja oz. računovodski servis, in kakšna bo mesečna postavka za ta namen in od kod bo denar
- ali bo zaposlen vodja letalske dejavnosti (predvsem MŠ) in od kod bo denar
- ali bo zaposlen oz. pogodbeno vezan vodja jadralcev (sedaj Milan) in od kod bo denar
- kateri bodo še redni mesečni odhodki, potrebni za delovanje kluba
- način dela z trošarinami
- način evidentiranja in obračuna letenja
- način sodelovanja z JGZ
- način sodelovanja z DIREKCIJO za letalstvo
- način izvedbe LETALSKE ŠOLE (letala, učitelji...)
- način izvedbe SERVISA naših letal
- način sodelovanja z organi KLUBA
- način obračuna in razdelitve med pridobitno in nepridobitno dejavnostjo AK
- prioritete pri nabavi osnovnih sredstev
- ureditev pisarne in ostalih prostorov AK
- dolgoročni plan razvoja AK
Vse seveda povežite s stroški, da bo bolj razvidno.

POTEM še nekaj vprašanj KANDIDATOM:
- kdo bo odgovorna oseba za trošarinska goriva (poimensko)
- kdo bo odgovorna oseba za TRR in plačilni promet (poimensko)
- kdo bo odgovorna oseba letalske šole (poimensko)
- kdo bo odgovorna oseba za vzdrževanje (poimensko)
- kdo bo odgovorna oseba za celoten klub (poimensko)

Sedaj sem odgovorna oseba za vse jaz, JANEZ JOVAN, in verjemite mi, rad bi preložil del ali celotno breme komu drugemu na rame.
Če ni nikogar, ki bi prevzel vse odgovornosti, kot sem jih jaz, potem meni in ostalim vodstvenim članom ne mečite polen pod noge na tako nizkoten način.

Sicer sem pa prepričan, da ima SKUPINA odgovore na vsa ta vprašanja in pripravljene kandidate. Jaz bom zaključil leto 2006, na novo pa naj prevzame novi predsednik z novo ekipo.

Janez

Zapisan
Tomo Poljanec
Newbie
*
Odjavljen/a Odjavljen/a

Sporočil: 2

Poglej Profil
« Odgovori #12 : Čet, 28.Dec.06, 16:03 »

Pozdravljeni !
Dejan Vujič se je s svojim odzivom spustil na nivo, ki je bolj poznan iz nekih drugih časov in v nekih drugih okoliščinah, ko je bilo treba za vsako kritiko oblasti na vsak način poiskati zaroto, skrite namene, nenormalnost, v končni posledici pa celo nemoralnost in nizkotnost (jeza in užaljenost posameznikov sta že bolj običajni kvalifikaciji), večini zarotnikom  pa pripisati zavedenost, ki jim jo bo seveda velikodušno odpuščena, če bodo spoznali svojo zmoto. Saj namreč ni bilo mogoče, da bi lahko kdo celo s svojo glavo mislil in to tudi na glas povedal. Včasih je bila to »banda štirih«, danes je to SKUPINA, ki bi jo Dejan rad sicer drugače poimenoval, a zaenkrat to raje zadrži zase.

Morda bi bilo bolje, tudi za delovanje kluba, ko bi zase zadržal svoja mnenja, o katerih javno razpreda, preden si ne razjasni, kako naj klub (razen če ne gre za tajno društvo, pa še to deluje po nekih pravilih) sploh deluje, predvsem ko deluje kot najvišji organ, torej kot skupščina, ki sprejema za delovanje kluba in za njegove člane pomembne sklepe.

Preden deli odpustke zavedenim in sramoti ostale, bi si morda razjasnil način delovanja skupščine, še posebej, če gre za skupščino z dnevnim redom, kot je bil predlagan. Potem bi mu bilo morda jasno, da se takšne skupščine ne sklicuje brez ustreznih pisnih gradiv in morda ne bi obsojal tistih, ki so takšna gradiva pač zahtevali.

Demokratični minimum in preglednost delovanja voljenih funkcionarjev v času, ko naj bi jim potekel mandat in naj bi vodenje kluba prevzeli drugi, so pač poročila o njihovem delovanju v preteklem mandatu, vključno s poročilom o finančnem poslovanju kluba in javna razprava o teh poročilih.

Ker ne želim uporabljati sanitarnega žargona kot to počne Dejan, naj povem, da je po mojem mnenju škandalozno in v nasprotju s statutom, ker ob sklicu skupščine predlagani dnevni red predstavitve in obravnave tega gradiva sploh ni predvidel, skupščini pa ni bil predložen vnaprej in v pisni obliki.

In potem bi bilo mogoče pohvaliti, morda pa bi bilo dovoljeno tudi pograjati izvoljene, ki so bili izvoljeni prav zato, da bodo v imenu članstva in za njegovo dobro prevzeli določena bremena. In o tem pred članstvom tudi odgovarjali.

Vendar DejanaVujiča to seveda ne zanima, bolj enostavno in v skladu s prej opisanim načinom obračunavanja z nebodijihtreba kritiki, ki takšno povsem legitimno in legalno zahtevo izpostavijo na sami skupščini, je tem pripisati nizkotne namene, sumljive zasebne interese in zaroto z namenom prevzema vodstva po lastni meri. Le kje in kdaj naj bi takšne zahteve postavili, če ne na skupščini?!

V ta način sodijo tudi očitki o nedelu, neaktivnosti, nepripravljenosti prevzemanja bremena in ne vem še o čem nekaterih glavnih akterjev skupine, pa seveda slavospev nečloveški požrtvovalnosti vodstva, ki je že vnaprej oprano kakršnihkoli zmot, češ kdor dela  greši, in bolj ko dela, več je tudi možnih napak.

Pri takšnem razumevanju delovanja kluba nam seveda ni pomoči. Še najbolj preprosto bo, da v novi statut zapišemo samo to, da se vodstvo kluba v nedoločenem mandatu zamenja na lastno željo, članstvo pa zamenjavo potrdi z dvigom rok ali še bolje po pošti oz. v informacijski dobi kar po e- pošti. Modro in na odrekanje pripravljeno vodstvo pa naj deluje po svojih močeh. Kaj bi se utrujali z zahtevami, da vodstvo deluje v interesu članstva in o tem članstvu tudi poroča, to pa ima o njegovem delu tudi pravico razpravljati, kritizirati, opozarjati, predlagati ipd.. Zadeva sicer spominja na ono, ko so si menda Dalmatinci zaželeli, da bi jim turisti denar le nakazali in ostali doma, dvomim pa, da bi se jo dalo uresničiti v Lescah.

Čeprav nisem prepričan, da bo zadostilo Dejanovim merilom, po katerih bo ostalo članstvo  sprejelo mojo zmoto in me v nadalje ne bo obsojalo, priznavam, da nimam skritih namenov in da nisem zaveden. Želim in celo zahtevam, da klub deluje javno in zakonito. Želim pomagati upravnem odboru kluba pri uveljavljanju novega zakona o društvih, ki je začel veljati že pred pol leta. Zato je neuspeli skupščini prisostvoval tudi z moje strani pooblaščeni pravnik g. Stare. Pravico imam do skupščine kluba, ki je sklicana in vodena po statutu kluba. Želim biti obveščen o delovanju organov kluba in temu so namenjena poročila. Želim vpogled v zapisnike upravnega odbora kluba, sestankov članov upravnega odbora kluba in predstavnikov JGZ, sestankov članov upravnega odbora kluba, predstavnikov JGZ in župana občine, sklicane na temo vračila premoženja klubu. Očitno so ti zapisniki, tako kot finančno poročilo kluba strogo varovana skrivnost in tabu tema. In tistega, ki si upa postaviti to vprašanje, je treba javno obsoditi, osramotiti in linčati.

Ni mi pravzaprav jasno, kdo je Dejana sedaj pooblastil ( kot mi je znano je on odstopil kot predsednik motorne sekcije in kot član pogajalske skupine za vrnitev premoženja klubu) in od kod mu vedenje, kako bodo drugi člani kluba ravnali in zavedene, a z njegovimi pojasnili nenadoma razsvetljene člane SKUPINE ponovno sprejeli medse, jim odpustili hudobno ravnanje in z njimi ponovno zaživeli v večni slogi, glavne akterje pa izobčili ali kaj že.  Pač pa mi je jasno, kam sodijo Dejanovi namigi o sovpadanju, po njegovem frontalnega vala obsodb, očitkov, celo kampanje zoper sedanje klubsko vodstvo, ki naj bi se intenzivirala le kratek čas po odločitvah svetnikov Občine Radovljica o prepovedi akrobatskega letenja nad območjem letališča v Lescah. Sveta preproščina. Vodstvo kluba s prepovedjo ni imelo in ni moglo nič imeti, pri njeni odpravi pa se je zelo potrudil prav sedanji predsednik kluba g. Peterle. In jaz naj bi ga v zahvalo rušil?! Temu verjetno še Dejan Vujič ne verjame.

Lep pozdrav Tomo
Zapisan
Dejan Vujič
Full Member
Odjavljen/a Odjavljen/a

Poglej Profil
« Odgovori #13 : Čet, 28.Dec.06, 18:56 »

Dragi Tomo, zelo lep odgovor, moram priznati, pravi biser retorike. Jaz sem tistega svojega spisal v jezi sam, v 45 minutah in mogoče zato ni tako obrušen in prefinjen.
Na žalost sem prepričan, da tega nisi spisal ti, oziroma, da se pod material ni podpisal pravi avtor, ampak verjetno spet nekdo pooblaščen.

Kakorkoli že, ne mislim prav veliko polemizirati z navedbami, ponavljati tistega,kar sem napisal v svojem ogorčenem popisu občutkov ob po mojem mnenju nezaslišanem načinu nastopa SKUPINE na skupščini članstva.

Samo nekaj opomb:
Če začnem od tvojega zaključka. Sprašuješ se, kdo me je pooblastil za tisto, kar sem ocenil in napisal na forum ali izjavil na skupščini? Nihče, ker sem samostojen član tega AK, lahko izražam svoje mnenje in me zanj ni treba pooblaščati, kot tudi nikoli ne bom zato pooblastil kakega odvetnika.

Skrivnih priprav in dogovorov v restavraciji Gala, 21.12. pač ne moreš zanikati; meni pač ni treba iskati nobenih ''neobstoječih'' zarot, ker so informacije pricurljale od prisotnih ljudi. Tudi informacije o pozivanju posameznikov pred skupščino na glasovanje v ''pravo smer'' so prišle v člansko javnost. Od tod pač ocene o ''zaroti'' .

Meni je popolnoma jasno, kako naj klub deluje, brez skrbi. Vsekakor v smeri uresničevanja skupnih koristi vseh članov in nič drugače. Poudarek je na skupnih interesih in koristih za uresničevanje teh interesov. In nikakor ne kot okvir za uresničevanje individualnih interesov ali koristi neke specializirane interesne skupine.

Vsekakor pa nihče od nobenega ne more zahtevati, naj zadrži svoje mnenje zase, ne od mene, ne od tebe, Tomo, ne od kogarkoli v AK. Pravzaprav je želja prav nasprotna, čimveč idej, prispevkov, pomoči, dela je potrebno, pa ne šele na skupščini, ampak ves čas delovanja.
Ravno to sem tudi poudaril v svojih očitkih: čudi me, da nekdo tri leta čaka na skupščino, potem pa frontalno udari z očitki, zahtevami po zapisnikih, poročilih…
Pa da ne bi slučajno kdo pomislil, da ta zahteva ni legitimna, seveda je, vendar je moje mnenje, da ni treba čakati tri leta, pa potem na skupščini zbombardirati vodstvo z vsem tem naenkrat, ampak se v tvorno in tudi kritično delovanje lahko vključi že veliko prej, oziroma sproti. Tako si jaz predstavljam člansko delovanje. Pa saj govorimo o prostovoljnem združenju posameznikov zaradi prostočasne aktivnosti in ne o podjetju ali politični organizaciji, dragi moji.

Kar se pa neaktivnosti posameznikov v zadnjih desetih letih tiče, mislim, da sem bil dovolj jasen. Govorim spet o delu na skupnih operativnih zadevah, vezano na letalsko aktivnost in letalski dan. Tomo, jaz se zavedam, da si bil večkratni državni prvak, vendar odkrito povej, kolikokrat si bil ti in nekateri (ne vsi, da ne bo pomote) tvoji somišljeniki v tej zadevi v zadnjih letih na štartu kot kronometrist, vodja letenja, na postaji, kolikokrat si potegnil kakšno jadralno letalo v zrak, kolikokrat si opravil panoramski let, kolikokrat si predaval na teoretičnih predavanjih za motorne pilote, kolikokrat si v klubski pisarni vprašal Jovana ali Ireno, če je treba kaj pomagati, kolikokrat si se pojavil v ''rinčku'' po letenju, kolikokrat si pomagal po letenju pospraviti hangar….?   O tej aktivnosti/neaktivnosti govorim, ki je po mojem tudi neka moralna, vsekakor ne pravna osnova za legitimnost nastopa pred množico članov.

Po moje nobeno poročilo, zapisnik sekcije, UO, SS in ostalih organov ni nikakršna skrivnost in bi lahko kdorkoli, ki bi ga to zanimalo, kadarkoli te informacije pridobil. Jaz vem, da sem, kadarkoli sem kaj zahteval ali vprašal, od funkcionarjev tak odgovor tudi dobil, sproti, ves čas.

Jasno mi je, da glavna ost kritike skupine ni naperjena proti dosedanjemu predsedniku, g.Peterletu, pač pa predvsem proti Janezu, Cikotu in ostalim posameznikom, ki pač ne zadovoljujejo kriterijev posameznikov iz SKUPINE.
Ko sem omenjal napake, ki jih pri delu naredi nekdo, ki veliko dela, sem mislil, da je to pač človeško in da ni moralno, da se delavce z veliko začetnico v politično ugodnih ali koristnih trenutkih umazano lovi na njihovih napakah.
Tudi sam sem Janeza v pretelih treh letih in še ga sproti hudo napadam zaradi njegovih napak. Midva sva prijatelja in si zato dovoliva zelo iskren pogovor in tudi hud prepir zaradi napak pri njegovem delu, če je treba, veliko hujši od česarkoli, kar sem izrekel na račun SKUPINE. Vendar, ker je to iskreno in ker oba pri tem zasledujeva koristi aerokluba, jemljeva vse skupaj kot delo, nikoli si tega ne zameriva in ostajava velika prijatelja.

Za konec bom povedal še moje osebno mnenje, pa lahko zaradi mene jemljete kot ''predvolilno kampanjo'' ali ne:
Moje osebno mnenje je, da so Janez, Ciko, in vsi njuni pridni pomočniki v zadnjih treh letih opravili enormno delo. Ne pozabimo, ta mandat so  praktično prva leta delovanja kluba, ko je bilo potrebno vse aspekte delovanja in vodenja pokriti v lastni režiji, prej je vse to profesionalno delal JGZ.
Posebej poudarjam, moje osebno mnenje je, da brez te ekipe ne bi splavali in ne bi bili v tako dobrem položaju in  izhodišču za naprej, kot smo danes.
Prav tako sem prepričan, da tega dela oziroma bolje rečeno takega načina dela ni sposoben v tem trenutku nihče, pa brez zamere, potencialni kandidati.
In strah me je za AK, če ta ekipa s svojimi načrti za naprej ne bi dobila mandata za bodoče delovanje, ali pa bi se Janez z ekipo umaknil s položaja, ker bi mu prekipelo.

Pa brez zamere, vse te debate jaz kljub vsemu jemljem kot sredstvo za doseganje prave prihodnosti AK.

Lep večer, Dejan
Zapisan
Dejan Vujič
Full Member
Odjavljen/a Odjavljen/a

Poglej Profil
« Odgovori #14 : Pet, 29.Dec.06, 10:56 »

Pozdrav,

Razmišljal sem in se odločil, da na temo preteklih dogajanj ne bom več razpravljal ne s Tomom, ne s komerkoli. Niti za malenkost ne bom in nimam kaj spreminjati ali dodajati  mojim pogledom glede vsega že povedanega.
Vendar vse skupaj izzveneva v nek besedni dvoboj oziroma bitko med dvema solistoma, Tomom in menoj, vsi ostali pa manj ali več stojijo ob strani in čakajo ne vem kaj.
To, kar sva si izmenjala s Tomom je pač politično prepiranje oziroma konfrontacija mišljenj dveh članov, do neke mere je seveda to potrebno in konstruktivno, če pa potem debata ne preide v neke kvalitetna spoznanja in osnove za prihodnost, je vse skupaj samo prepir in ta ne prinese nič dobrega ali pomembnega. Mislim in upam, da bova osebno s Tomom še dolgo ostala kluska kolega, ne glede na te trenutne ''politične'' prepire in nasprotna gledanja.
Sedaj bi zelo rad, da se v debato vključijo tudi drugi, pa ne v debato glede dogodkov vezanih na preteklo skupščino, o tem smo po mojem že dovolj časa in besed porabili, ampak predvsem in edino v razvoj postavitve in delovanja AK v prihodnje.

Imam predlog: glede, da je ena večjih nalog delo na spremembi statuta, bi bilo zelo dobro oblikovati skupino, ki bo energično delala na predlogu spremembe in predstavitvi oziroma zagovoru osnutka na naslednji, upam da sklepčni skupščini, na kateri ne bo pooblaščencev in nečlanov.
V skupino predlagam naslednje člane: Tine Černe, Nataša Marzidovšek, Janez Jovan, Andrej Kolar, Aleš Sočan (odvetnik-član ): ). Mislim, da skupina ne bi smela večja.

Lep dan

Dejan
Zapisan
Strani: [1] 2
  Natisni  

Skoči na:  

Podprto z MySQL Podprto z PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Preverjen XHTML 1.0! Preverjen CSS!